Břitva DOVO Solingen 1885 680 N - španělský dub

 
 
Skladem
Kód:
1885 680
Výrobce:
DOVO Solingen
4.590 Kč
 
 
 

Holicí břitva DOVO Solingen 1885 680 N

  • velmi kvalitní uhlíková ocel
  • držadlo - španělský dub
  • výška ostří 6/8"
  • výrobce: DOVO Solingen - originál Solingen Německo
 

V současné době na trhu dominují elektrické holicí strojky a jednoduché holicí strojky pro mokré holení. Ať už jako součást moderního životního stylu nebo starých zvyků, používání otevíracích břitev pro odstranění růstu vousů byla součást kultury holení po celá staletí. S pěnivým mýdlem a štětkou je mokré holení vždy speciální zážitek.

Výroba

Preferovaný základní materiál pro břitvy je klasická ocel s minimálním obsahem uhlíku 0,06%, aby bylo dosaženo co nejvyššího stupně tvrdosti, elasticity a odolnosti vůči opotřebení. Předlisek sestává z oříznutého 20-25 mm širokého a 5-6 mm tlustého kusu. Štěpy jsou ohřívány a kovány za tepla pod tlakem bucharu do lisovnice. Ošetření horkem, takzvané „kalení“, je pro předlisek velmi důležité. Předlisek se nahřívá až na 1300°C, záleží na kvalitě oceli, a následně se zchlazuje ve speciálním oleji. Limity teplot jsou často zásadní. Následné temperování od 200°C do 400°C, záleží na typu oceli, dodává čepeli elasticitu a pevnost.

Rozeznáváme tyto druhy špiček:

kulatá špička
francouzská špička
hranatá špička

Držadla a čepele

Držadla holicích břitev jsou vyráběny z celuloidu (imitace želvoviny, slonoviny nebo perleti), pravého buvolího rohu nebo perleti, ebenu, dřeva pakka, micartou, kostí, nebo nekorozivní oceli. Rozeznáváme následující držadla: s kulatou špičkou, s francouzskou špičkou, s hranatou špičkou. 

Péče o břitvy

Správná péče je zásadní pro údržbu a dlouhou životnost tohoto tradičního pánského doplňku. Po každém použití musí být celá břitva opláchnuta v čisté vodě a řádně osušena. Pokud není břitva dlouho používána, doporučujeme ji lehce potřít olejem. Nikdy břitvu neuchovávejte na vlhkém, nevětraném místě.

Řemeny na břitvy a honování

Zatímco ploché břitvy jsou ostřeny za použití řemenů s dřevěnými rukojeťmi, kde můžeme břitvu táhnout po řemeni; ½ nebo břitvy s plnou prohlubní se ostří za pomocí zavěšeného řemenu, v některých případech s knoflíkem z jemné hovězí ušně, nebo kůže ruského typu, u kterých je možné řemen zavěsit. Některé z těchto řemenů mají na zadní straně konopnou tubu, která slouží k uložení ostrého konce směrem, který je označený na břitvě. Pokud je to nezbytné, je možné koženou stranu pokrýt tenkou vrstvou jemné brusné pasty (červená pasta), a leštící pasty (černá pasta), k naleštění samotného řemenu a následnému zapracování dlaní rukou. Ostření se provádí v plochém úhlu se zadní částí břitvy na řemeni; nejdříve se musí táhnout od těla. Při změně směru se musí břitva otočit svojí zadní částí k řemeni a poté táhnout směrem k tělu. Pokud je řezací hrana břitvy při otáčení břitvy směrem k řemeni, začala by se zakulacovat a ztratila by schopnost čistého střihu. V takovém případě pomůže pouze přebroušení od specialisty. 

 

Podívejte se na krátká videa, která ukazují celý proces výroby břitev DOVO Solingen:

 

 

DOVO Solingen

Německá firma DOVO Solingen oslavila v roce 2006 spolu se svojí dceřinou společností Merkur Solingen stoleté výročí existence.

Mezi její produkty patří profesionální kadeřnické nůžky, manikúrní nůžky, holicí potřeby, manikúrní sady.

Firma DOVO začínala s třinácti zaměstnanci s výrobou břitev. Zákon přijatý v roce 1938 na ochranu jména Solingen, jí dal větší hrdost a pocit bezpečí této ochranné známky, stejně jako ještě větší smysl pro místní identitu.

Za svůj znak si firma zvolila rytíře s mečem a kladivem, který udatně pronikal na trhy v západní Evropě a v Severní Americe.

Díky masovému zavedení elektrického holicího strojku, hledá management firmy DOVO druhý zdroj příjmů, začíná tedy s výrobou nůžek na vlasy. Technici firmy tehdy osobně obcházeli kadeřnické salony v Solingenu a zjišťovali u kadeřnic, jaké nůžky by pro ně byly nejvhodnější.

Když v roce 1951 přišli mladí vývojáři, výroba nůžek začala mít obrovský úspěch a DOVO se opět dostává na trhy v Severní (později i Jižní) Americe a v západní Evropě, tentokrát však s nůžkami.

Díky úspěchu s nůžkami podnik zakládá dceřinou společnost Merkur Solingen na výrobu holicích potřeb, které mají celosvětový úspěch a které firmě otevírají nové trhy v Asii, zejména v Rusku a na Arabském poloostrově.

Veškeré výrobky firem DOVO a Merkur Solingen jsou originály vyrobené v německém Solingenu, proslulým nejkvalitnější evropskou ocelí.

 
 
 
 
 
 

Doporučené produkty

 
 

moser wahl dovo stahlwaren merkur solingenkellersogo cera

 
doprava zdarma rychlý kontakt