200506-vyber-strojku_ms

Výběr střihacího strojku na stříhání vlasů

Sobota 1. 4. 2023

Jak vybírat střihací strojek a jakých parametrů si při výběru všímat.

Jak vybírat střihací strojek?

Vážení zákazníci,měli bychom pro vás několik užitečných rad.

Pokud patřite mezi profesionály, pak jste u nás na správné adrese. Máme pro vás bohatý sortiment profesionálních střihacích strojků a k tomu mnoho doplňků. Navícvám můžeme poskytnout mnoho užitečných rad a cenných poznatků, které jsme za léta naší praxe nashromáždili a rádi se s vámi o ně podělíme. Tím si můžete ušetřit celouřadu problémů, nepříjemných situacía zklamání. Naopak, váš střihací strojek bude pracovat podle vašich představ adokážete s ním vytvářet standardní i velmi kreativní účesy prospokojenost vašich zákazníků i pro vaše potěšení z dobře odvedené práce.

Pokud si vybíráte strojek pouze pro domácí použití, neodcházejte, neboť i pro vás máme zajímavé modely strojků a k tomu dobré rady.Vždy se totiž vyplatí dátpřednost kvalitě a být s výrobkem spokojen, obzvlášť pokud má dlouho, dobře a bezpečněsloužit a používáte ho k osobní tělesné hygieně.

Jak tedy vybírat profesionální střihací strojek

Pro profesionální praxi zcela jednoznačně doporučujeme výběr profesionálního střihacího strojku od renomovaného výrobce. Zapomeňte na laciné strojky ze supermarketů. U střihacího strojku jde totiž především o kvalitní střihací hlavici. To je ten nástroj, který je zcela určující pro správnou funkci strojku a tedy pro výkon vašeho povolání. Sebelepší střihací strojek bez dokonalé střihací hlavice je prakticky kničemu. Levné střihací strojky jsou totiž vybaveny většinou pouze obyčejnou střihací hlavicí, vystřiženou zplechu. Jsou to prakticky hlavice na jedno použití. Jsou tenké, nemají dostatečnou tuhost a střihací nůž i střihací hřeben jsou většinou uloženy vobyčejných plastech, ze kterých se někdy nedají ani vyjmout. Tyto plechové hlavice se rychle tupí, nedají se brousit a po otupení je můžete rovnou vyhodit. Problém ale je především vtom, že výrobci těchto levných strojků chrlí každý rok nové a nové modely srůznými hlavicemi, které nejsou ale záměnné. S dodáváním náhradních střihacích hlavic se tito výrobci vůbec nezabývají a tak i celý střihací strojek je vlastně na jedno použití ( což je také smysl výroby těchto strojků ). Je třeba si uvědomit, že otupení střihacích hlavic nelze úspěšně reklamovat !Střihací hlavice je nástroj jako jsou např. nože, nůžky, dláta, vrtáky, a podobné nástroje,které se používáním tupí. Nože ( myslíme tím kvalitní kovové ), nůžky, vrtáky, se dají brousit, ale plechové hlavice nikoliv. Proto je dobré si nákup takových strojků dobře rozmyslet.

Naproti tomu profesionální střihací hlavice je vyrobena zkvalitní oceli. Je dostatečně silná a má tím i dostatečnou tuhost, nekroutí se a proto ji lze po otupení přebrousit. Cena těchto střihacích hlavic přesahuje však většinou cenu obyčejných střihacích strojků splechovou hlavicí. To je také první orientační bod, který by vám měl napovědět, jak kvalitní výrobek vám prodejci nabízejí. Tím to však ale nekončí. Mezi profesionálními hlavicemi různých výrobců je také značný rozdíl.Jak je skutečně střihací hlavice kvalitní a jak sní budete spokojeni závisí na mnoha parametrech. Jde především o kvalitu oceli, jejího zpracování, nabroušení a velmi závisí také na geometrii zoubků, přesném vytvarování, hustotě zoubků, provedení náběhových hran, na kvalitěa pevnosti doplňkových materiálů, které jsou na kompletní hlavici použity a na konečné povrchové úpravě kovových částí.

Kvalitní profesionální střihací hlavice ačkoliv se to na první pohled nezdá -je velmi složitý a propracovaný výrobek, který je vyvíjen, zkoušen a upravován většinou mnoho let, než je dosaženo optimálního výsledku. Je to také KNOW-HOW každého renomovaného výrobce a toto tajemství výroby si také pečlivě střeží.Na skutečném vrcholu technického vývoje a zpracování střihacích hlavic jsou dnes značky MOSER, Ermila a WAHL, které patří do nadnárodního koncernu WAHL se sídlem v USA.

Pokud již máte určitou představu o značce a případně i modelu, doporučujeme nejprve vyhodnotit v jakém provozu a režimu budete se strojkem pracovat, jak ho budete využívat. Stříháte více pánskou klientelu, nebo používáte strojek na dámské účesy, případně máte střídavý provoz ? Používáte strojek každý den, případně i ve vícesměnném provozu ? Potřebujete strojek, který pracuje v akumulátorovém režimu, to znamená bez kabelu, máte představu za jak dlouho musí být po vybití opět nabitý, nebo naopak potřebujete velmi silný strojek pro trvalý provoz a nevadí vám že je při provozu připojený na elektrickou síť ? Neměli byste také zapomínat na určitý komfort při práci a myslet i na to, že nevhodně zvolený model vám může při dlouhodobém každodenním používání přivodit i některé zdravotní potíže.To jsou otázky, které je nutné zvážit, neboť neexistuje univerzální strojek, který vám splní všechny vaše požadavky. Možná, že zjistíte, že potřebujete i více různých modelů na různé práce ( proto se také vyrábí řada různých modelů ) a pro každý druh práce je nutné zvolit ten správný model. Jinak se vystavujete nebezpečí, že nebudete se strojkem spokojini, nebude vám vyhovovat a přitom to nebude vina strojku, ale důsledek nevhodného výběru. Dalším vodítkem pro výběr strojku je také nabídka příslušenství k danému typu strojku,zda je prodejce nabízí a velice důležitá je i otázka záručního a pozáručního servisu. Pokuste se zjistitjak má prodejce tento servis zajištěn, zda má přístup k náhradním dílům a v neposlední řadě jak vám dokáže poradit po odborné stránce. Až budete znát odpovědi na tyto otázky a budete mít již skutečně reálnou představu jaký strojek vlastně potřebujete,pak teprve řešte cenu daného výrobku. Přednost by měla mít účelnost a technická vyspělost před vlastní cenou. Jde přece o váš pracovní nástroj, na který musí být spolehnutí, nesmí vás a vaše zákazníky ohrožovat a nesmí vás ani omezovat ve vaší tvořivé práci a musí vám především umožnitvydělávat. Proto si ho také pořizujete že?

Nabídka strojků