Péče o holicí strojek

Péče o žiletkový holicí strojek

Středa 29. 1. 2020

Péče o žiletkový holicí strojek vám nezebere mnoho času, ale jeho jednoduchá údržba vám strojek udrží čistý a bude stálou ozdobou vaší koupelny.

Péče o žiletkový holicí strojek je velmi jednoduchá a není časově náročná. Pokud je strojek vyroben z nerezové oceli, nemusíte mít obavu, že vám bude oxidovat a objeví se na něm rez.  To samé platí i pro chromované povrchy kovových holicích strojků.  Důležité je, aby strojek byl vyroben z kvalitní nerezové oceli, nebo aby chromovaný povrch byl skutečně velmi kvalitní, neloupal se a byl dostatečně tvrdý, aby odolával otěru a měl tak dlouhou životnost a neztrácel svůj lesk. Holicí strojky MERKUR Solingen splňují v tomto ohledu ty nejnáročnější požadavky a jsou zároveň šperkem v každé koupelně.

Po každém holení jednoduše opláchněte hlavu strojku se žiletkou pod tekoucí teplou vodou abyste odstranili zbytky vousů a zbytky holicího mýdla. Holicí strojek můžete občas vyčistit měkkým kartáčkem. K odstranění nečistot, které pevně ulpěly na některé části strojku, použijte šampon na vlasy nebo běžný čisticí prostředek. Po každém oholení byste měli strojek osušit utěrkou nebo osuškou, ale dbát přitom na to, abyste se nedotknuli křehkého ostří žiletky. Mohli byste ji poškodit a znehodnotit. Žiletku nechte volně oschnout, bez otírání. Namáhané ostří žiletky se samo vyrovná a prodloužíte tak životnost žiletky. Pokud máte velmi tvrdou vodu, může se časem na vnitřních plochách hlavy a na šroubení usazovat vodní kámen ( bílé skvrny ). Mohlo by se pak stát, že šroubení zatvrdne a nepůjde povolit. Při uvolňování hlavy by pak mohlo dojít k poškození strojku. Doporučujeme proto pravidelnou kontrolu strojku a v případě, že se na šroubení začne usazovat vodní kámen, provést tuto jednoduchou údržbu : rozšroubujte strojek a jeho části ponořte na cca 1 hodinu do slabého roztoku octové vody a pak je očistěte měkkým kartáčkem. Nenechávejte je však v tomto roztoku déle, aby se na lesklých plochách neutvořily fleky. Nakonec kápněte trochu olejíčku do šroubení držadla a hlavy strojku a strojek sesaďte. 

Nabídka strojků