04_OH_36705-red_Web

Péče o kartáče na vlasy, které jsou vyrobeny ze dřeva

Pátek 10. 1. 2020

Při správné péči vám bude kartáč dlouho sloužit a jeho pravidelným používáním prospějete vašim vlasům.

Aby vám kvalitní dřevěný kartáč dlouho sloužil a přinášel vám potěšení při každodenní péči o vaše vlasy, je třeba  o něj také pečovat. Údržba kartáčů není nijak složitá, ale doporučujeme věnovat jim pravidelně chvilku pozornosti.

Nejprve zbavte kartáče všech vlasů, které se na něj při česání přichytily. K tomu můžete využít různé pomocné kartáčky nebo hřebínky, např. čistící kartáček KELLER 500 00 01 s pevnými ocelovými drátky. Zároveň očistěte kartáč od zbytků šupinek kůže, které na něm ulpěly. Připravte si lázeň s vlažnou vodou a s trochou šamponu. Ponořte štětiny nebo kolíčky ( podle druhu kartáče ) do lázně a pohybujte kartáčem sem a tam v různých směrech.  Myslete na to, že dřevo kartáče by nemělo být vystaveno dlouhodobému působení vody, aby co nejméně přijímalo vlhkost. To zamená ponořte do lázně pouze štětiny nebo kolíčky kartáče, nikoli celý kartáč. Ten očistěte pouze čistým mírně navlhčeným hadříkem. Poté opláchněte celý kartáč pouze čistou vodou, ocákněte a položte jej na čistou suchou utěrku nebo čistý suchý hadřík, tak, aby štětiny kartáče směřovaly dolů. Nenechávejte nikdy kartáč v blízkosti rozehřátých radiátorů, nebo topení - ideální je sušit a skladovat při normální pokojové teplotě.

Pokud máte rádi svoje vlasy a chcete jim dopřát příjemnou a kvalitní péči, doporučujeme vám mimořádně kvalitní kartáče německého výrobce KELLERBÜRSTEN. Dřevo těchto kartáčů je mimořádně kvalitní a všechny jsou ošetřené speciálním olejem aby přijímalo co nejméně vody a prodloužila se jejich životnost. Tato firma je držitelem certifikátu ( ochranné známky ) FSC ( Forest Stewardship Council ). Bohatý výběr těchto kartáčů naleznete na našem E-shopu.

Nabídka kartáčů