Olejování - 1

Jak pečovat o střihací strojek

Sobota 25. 4. 2020

Pravidelná údržba střihacího strojku je velmi důležitá. Bez ní nelze zajistit správnou funkci přístroje ani výsledek práce.

Pravidelné čištění a péče zajistí delší životnost střihacího strojku, zejména střihací hlavice. Pravidelné olejování a údržba snižuje tření, zahřívání a opotřebení střihací hlavice a navíc ji chrání před nežádoucími vlivy prostředí. Při zanedbání údržby je přístroj vystaven většímu namáhání, které vede k opotřebení pohonné jednotky a převodů, ale také k výraznému snížení životnosti akumulátorů a střihacího výkonu.

Většina střihacích strojků na vlasy i některých zvířecích zastřihovačů MOSER je vybavena integrovanou střihací hlavicí se systémem její rychlé výměny  „Quick Change“. Díky tomuto systému lze střihací hlavici rychle a snadno oddělit od přístroje, provést její údržbu a znovu ji lehce nasadit na strojek bez použití jakéhokoliv nářadí a hlavice přitom zůstane stále správně seřízená.

Postup údržby :
Pokud je to možné, očistěte střihací hlavici po každém stříhání kartáčkem a naolejujte speciálním olejem na střihací hlavice. 
Po naolejování nasaďte střihací hlavici zpět na strojek
U střihacích strojků na vlasy a zastřihovačů srsti zvířat, které nejsou vybaveny systémem rychlé výměny, vyšroubujte pomocí šroubováku šroubky které drží střihací hlavici u strojku, a sejměte střihací nůž a střihací hřeben. Vyčistěte střihací nůž a střihací hřeben kartáčkem a naolejujte činné povrchy střihací hlavice. Po naolejování nasaďte střihací nůž a střihací hřeben na strojek, seřiďte hlavici dle návodu výrobce a šroubovákem přišroubujte střihací hřeben.
Poté přístroj zapněte na dobu přibližně 10 sekund, aby se olej rovnoměrně rozprostřel na činných plochách střihací hlavice. 

NEZAPOMEŇTE !   Správná údržba vašeho strojku vám výrazně prodlouží životnost vašeho přístroje, ušetří vám finanční prostředky, čas a tím i vaše starosti.

Olejování střihací hlavice